Milyonlarca emekliye 3 zam!
Milyonlarca emekliye 3 zam!
20 Ekim 2015 Salı - 09:10
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
milyonlarca-emekliye-3-zam

Esnaflık yapan emeklilere 3 maddelik zammın yolu açıldı. Maaştan yapılan %10'luk kesintinin bitmesiyle önemli bir avantaj yakalayacak olan emekli esnaf, diğer zamlardan da faydalanacak.

Emekli olup esnaflık yapanlara, AK Parti'nin seçim beyannamesiyle zamların yolu açıldı. Beyannamede yer alan düzenlemeler, emekli esnafın zam sayısını 3'e çıkaracak.

Şimdi de bu kesintinin tamamen kaldırılması için düğmeye basıldı. AK Parti'nin beyannamesinde, yüzde 10'luk kesintinin sona ereceği açıklandı.

Bunun için yasa çıkarılacak, emekli esnafın maaşındaki yüzde 10'luk kesinti bitecek. Böylece maaşlarda artış sağlanacak. Emekli esnaf, bunun yanı sıra diğer zamlardan da yararlanacak.

AK Parti'nin seçim beyannamesine göre, tüm SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 100 lira seyyanen zam yapılacak.

Emekli olup esnaflık yapanların büyük çoğunluğu da, SSK ve Bağ-Kur emeklisi. SSK ve Bağ-Kur'dan emekli olup esnaflık yapanlar da 100 liralık seyyanen zamdan yararlanacak.

Ayrıca Ocak'ta tüm SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılacak enflasyon artışından faydalanacaklar.

Memuriyetten emekli olup esnaflık yapanlar ise toplu sözleşme kapsamında Ocak'ta tüm memurlar ve memur emeklileri gibi yüzde 6 zam alacak.

Ayrıca 2015 yılından enflasyon farkı oluşmuşsa, bu artıştan da Ocak'ta diğer memur ve memur emeklileri gibi yararlanacaklar.
 

İLK İŞ YASA

Seyyanen zam ve destek primi kesintisinin kaldırılması düzenlemeleri, AK Parti'nin öncelikleri arasında bulunuyor. Bu düzenlemelerin, seçimden sonra ilk çıkarılacak yasalardan olması planlanıyor. Yasaların Aralık ayında çıkarılması bekleniyor.

TAKVİM

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.