Memurların emekli maaşı artıyor!
Memurların emekli maaşı artıyor!
22 Mayıs 2015 Cuma - 09:30
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
memurlarin-emekli-maasi-artiyor

Çalışırken aldıkları maaştan çok daha düşük emekli aylığı alan memurların sorunu artık tarihe karışıyor. Ek ödemelerin ücrete yansıtılması ile emekli memurun maaşı yarı yarıya artacak.

Kamu çalışanlarının ve emeklilerinin talepleri arasında bulunan ek ödemeler maddesi emekli maaşlarını artıracak.

Önceki gün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e sunulan dosyada yer alan maddeye göre, kamu personelinin çalışırken aldığı ek ödemelerin tamamı emekli olduklarında maaşlarına yansıtılacak.

Böylece emekli memurların maaşlarında yarı yarıya bir artış söz konusu olacak.

Kamu çalışanlarının bir çoğu ek gösterge rakamlarının düşüklüğü ve ek ödemelerin kesilmesi sebebiyle emekli olduklarında çok düşük maaş alıyor.

Memurlar çalışırken aldıkları maaşların ancak yarısına yakın bir bölümünü emekli olduklarında alabiliyor. Özellikle polisler doktorlar, öğretmenler gibi mesleklerde bulunanlar bu sorunu yaşıyor.

KONU GÜNDEMDE 
Önceki gün Memur- Sen Başkanı Ali Yalçın'ın Bakan Faruk Çelik'i ziyareti sırasında gündeme gelen talep gerçekleştiğinde, memurların çalışırken aldıkları aile yardımı, çocuk parası gibi ek ödemeler emekli maaşına da yansıtılacak.

Böylece memurların emekli maaşlarının yarı yarıya artması bekleniyor.

Yalçın, konuyla ilgili talebin gerçekleşmesini umduklarını söylerken, Bakan Faruk Çelik de bu konunun da içinde olduğu tüm taleplerle ilgili çalışma yürüttüklerini ifade etti.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.