Memurlara ek zam! Kim ne kadar alacak?
Memurlara ek zam! Kim ne kadar alacak?
27 Ağustos 2015 Perşembe - 10:00
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
memurlara-ek-zam-kim-ne-kadar-alacak

4C'liden sağlıkçısına, mühendisinden şefe kadar pek çok kamu çalışanına toplu sözleşmeden ekstra zam çıktı. Kim ne kadar alacak haberin detayında...

Toplu sözleşmede kamu görevlileri ve emeklilerinin maaşlarında yapılacak artışlar belirlenirken; pek çok meslek grubu ayrıca ek zam elde etti. 

İşte bazı kamu görevlilerine yüzdelik zamlara ek olarak verilen zamlar: 

* Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarda çalışan personelin döner sermaye tavan katsayıları artırılacak ve 200 liraya varan ek ödeme yapılacak. 

* 4C'liye 159 lira. 

* KİT'lerde görev yapan müdürlere 84 lira

KİT'lerdeki mühendis, mimar ve veteriner hekimlere 100 lira. 

KİT'lerde grup baş mühendisi, baş mühendis, baş mimar, mühendis, mimar, şehir plancısı, jeolog, hidrolog, hidrojeolog, jeofizikçi, fizikçi, jeomorfolog, tekniker ve teknisyen pozisyonlarındaki sözleşmeliye 70-170 lira. 

Sivil savunma uzmanlarına 42 lira.

Şeflere 59 lira. 

Koruma ve güvenlik görevlilerine 42 lira.

Yüksek hızlı tren makinistlerine 70 lira.

PTT'lerde gişelerde çalışan ve para giriş çıkışında görev yapan personele 70 lira.

Zabıta ve itfaiye çalışanlarına 40 liraya varan... 

İcra memuruna 85 liraya varan...

Avukatlara ödenebilecek vekalet ücreti üst sınırı aylık 176 lira arttı.

TAKVİM

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.