MAALESEF AKILCI İLAÇ KULLANMIYORUZ!
MAALESEF AKILCI İLAÇ KULLANMIYORUZ!
17 Aralık 2014 Çarşamba - 10:35
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
maalesef-aklc-la-kullanmyoruz

Akılcı İlaç, sağlık merkezinde doktor tarafından reçeteye yazılan ve eczanede eczacı tarafından hastaya sunulan bir üründür

               Akılcı ilaç kullanımının gereği gibi uygulanmasında uygulanacak tedaviye karar veren kişilerin, ilacı kullanan ve kullanılmasına yardım edenlerin, ilaç endüstrisinin, medya ve bilim dünyasının, sağlık ve sosyal güvenlik kurum-kuruluşlarının ve sağlık otoritelerinin önemli rolleri bulunmaktadır.

            Hasta ve yakınları: • Hekime gereksiz ilaç yazdırmaktan kaçınarak • Hastalıklarının tanısının doğru konulmasına yardımcı olarak • Tedavilerinin düzenlenmesi sırasında sürece etkin katılarak • Kendilerine yapılan önerilere ve uyarılara uyarak • İlaçların bilinçsiz kullanımının önüne geçilmesi için toplumsal düzeyde gösterilen çabaya katılarak ilaçların akılcı kullanımına çok önemli katkı sağlayabilirler.

        Akılcı İlaç Kulanımına yönelik hazırlanmış bilgi sayfası,tüm sağlık personeli ve halkın kullanımına açılmıştır.

http://gss.sgk.gov.tr/aik/toplum/toplum.html

 

Etiketler : akılcı ilaç,

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.