KPSS ile memur olmak için bunlar şart!
KPSS ile memur olmak için bunlar şart!
23 Eylül 2014 Salı - 09:00
A1
A2
A3
A4
Genel Haberler
(
Sınavlar
)
Paylaşım
20448 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
kpss-ile-memur-olmak-icin-bunlar-sart

2014 KPSS ortaöğretim/önlisans sınavı için sayılı günler kaldı. Kamu personeli olmak için KPSS'ye girecek memur adaylarının sınavda dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir? Adaylar KPSS'ye nasıl hazırlanmalı?

Kamu personeli olmak için KPSS'ye girecek memur adaylarının sınavda dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir? Öncelikle bilinmesi gerekir ki KPSS profesyonelce hazırlanması gereken bir sınavdır. Bu amaçla öğrencilerin, ciddi ve özverili bir hazırlık aşaması geçirmesi gerekir.

Uzun vadeli çalışmalar her zaman başarı getirir.

Okul hayatı edinilen bilgilerin alt yapılarının tam olması gerekir.

Alt yapısı güçlü olan öğrencilerin ileri düzey ders teknikleriyle kendilerini tamamlamaları gerekir.

Geliştirilen ileri düzey ders tekniklerinin yanında KPSS'de çıkan soru formatlarının da etüd edilmesi gerekir.

Sınavın genel soru formatının yanında çıkabilecek süpriz sorular için de adayın fazlasıyla soru çözmesi gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Kaya, 2013 yılında memur olmak için KPSS'ye girecek adaylara altın değerinde önerilerde bulunuyor.

ÖSYM'nin yapacağı yerleştirmelerde tercih sıralamalarına çok dikkat edilmelidir. Puanınız seçtiğiniz kuruma yetse bile açıkta kalma ihtimaliniz var..

Tercih yapacağınız kuruma bakarken öncelikle geçmiş yıllarda hangi puanla kaç kişiyi aldığına dikkatli bir şekilde bakın, analizini yapın..

Tercih etmeyi düşündüğünüz kurumun geçmiş yıllarda aldığı nitelikli memur sayısı ve onların aldıkları puanlara bakarak tercihini yapmalı...

Çok yüksek puan alan bir aday tercih sıralamasına istediği kuruma giremeyebilir.

Adayın tercih yaparken dikkat etmesi gereken bir diğer faktör de seçtiği kurumun kontenjanı ve boş kadroları..

Ayrıca kurum o yıl boş kadroyu değerlendirmez, tercih yapmasına rağmen ataması yapılmaz.. Yani o kurum o seneki kadrosunu doldurmaktan vazgeçebilir..

Kadro açılmadığından aday yüksek puan alsa bile açıkta kalabillir, dilediği yere atanamayabilir.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.