KPSS 2014/1′de Atananlardan İstenilen Belgeler ve İzlenmesi Gereken Yol
KPSS 2014/1′de Atananlardan İstenilen Belgeler ve İzlenmesi Gereken Yol
08 Temmuz 2014 Salı - 04:30
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
kpss-2014-1de-atananlardan-stenilen-belgeler-ve-zlenmesi-gereken-yol

KPSS 2014/1 ile Kamu kurum ve kuruluşlarına personel alım sonuçları açıklandı. 2014/1 ile Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneler Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Üniversite ve Meb’e bağlı okullara toplam 5474 sağlık personelin ataması yapıldı.

KPSS ile yerleşen adaylardan nereye, kaç gün içinde başvuru yapılacağı, hangi belgelerin hazırlanacağı gibi sorular içeren mailler almaktayız.

Tercih ettiğiniz Kadrolara Kim Kaç Puanla Atandı?

 

KPSS-2014/1 Sonuçlarında En Büyük ve En Küçük Puanlar için Tıklayınız 

 

Adaylar nereye başvurmalı?

ÖSYM yerleştirmesi ile bir kamu kurumuna yerleşen adayların öncelikle kamu kurumlarının genel merkez teşkilatlarının personel birimlerine başvurmalıdır. Örneğin, Kamu Hastanelerine Atananlar bulundukları yada ikametgah adreslerindeki Genel Sekreterliğine, Sağlık Bakanlığına atananların Ankara’daki Personel Genel Müdürlüğüne, Halk Sağlığı Kurumuna Atananlar, Ankara’daki kurum başkanlığına, başvurması gerekmektedir.

Bir kaç güne kadar alım yapan Sağlık Bakanlığı kurumları istenilen belgeleri ve yapılması gerekenleri açıklayacaktır. Bizlerde sizlere yardımcı olabilmek adına son Kamuya memuru alımı içerisindeki kadrolu sağlık personeli alımında atanan sağlıkçılar istenilen belgeleri yayınlıyoruz.

Kurumların istenilen belgeleri alttadır.

Yerleşen adaylar hangi belgeleri hazırlamalı mı?

Hangi belgelerin hazırlanacağına dair genel bir mevzuat düzenlemesi bulunmamaktadır. Her kamu kurumu atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde yer alan hükümlere göre atamaya dair belgeler isteyecektir. Bu belgelerin neler olduğu kamu kurumlarının personel birimlerince adaylara bildirilecektir.

Kaç gün içerisinde başvuru yapılmalı?

Her kamu kurumunun belirleyeceği süre farklı olacaktır.Adayların en hızlı bir şekilde kamu kurumlarının personel birimlerine telefonla ulaşmaları ve istenen belgeleri öğrenmeleri gerekmektedir.

İstenen belgelere hangi tarih itibariyle sahip olunmalı?

KPSS kılavuzunda yazdığı gibi tercih kılavuzunda yer alan tüm belgelere (askerlik, mezuniyet, sertifika vb.) ÖSYM?ye tercihlerin internet üzerinden girildiği gün itibariyle sahip olunmalıdır.

Atama süreci nasıl işleyecektir?

Yerleştirmesi çıkan bir adayın öncelikle kamu kurumunun merkez teşkilatındaki personel birimine başvurarak istenen belgeleri öğrenmesi gerekmektedir. İstenen belgeler temin edilip kamu kurumuna verildikten sonra kamu kurumunca atama onayı hazırlanacak ve yerleştirmesi yapılan adayın ataması yapılacaktır. Ataması yapılmasının akabinde kamu kurumunca ilgiliye tebligat yapılacaktır. Bu tebligatın adayın eline ulaşmasının akabinde, aday eğer aynı ildeki bir yere atanmış ise ertesi gün, başka bir yerdeki kadroya atanmış ise 15 gün içinde göreve başlaması gerekmektedir. Göreve başlamayan aday çekilmiş sayılacaktır

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.