Kendisine yardımcı olmak isteyen doktoru darp etti!
Kendisine yardımcı olmak isteyen doktoru darp etti!
17 Mayıs 2014 Cumartesi - 08:50
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
kendisine-yardimci-olmak-isteyen-doktoru-darp-etti

Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde görevli doktorun hasta yakını tarafından darp edildiği iddia edildi.

İzmir'in Buca ilçesinde polise başvuran doktor, hasta yakını tarafından darp edildiğini öne sürerek şikayetçi oldu.

Edinilen bilgiye göre, Yıldız L'yi  Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne muayeneye getiren Mehmet L., Kadın Doğum Uzmanı Doktor Ahmet Oğuz Çetin'le ultrason muayenesi yapmadığı gerekçesiyle tartışmaya başladı. 
 
Sosyal güvenceleri olmadığı için ikinci bir ücret ödetmemek adına öncelikle tahlil sonuçlarını görmek istediğini ifade eden doktor Çetin, hasta yakını tarafından darp edildiğini ileri sürdü. Burnu kırılan Çetin  Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'nde ameliyat edildi.
 
Olay sonrası rapor alan doktor Çetin, polise başvurarak kendisini Mehmet L'nin darp ettiğini ileri sürerek şikayetçi oldu. 
 
İfadesinde hasta yakınıyla tartıştıklarını belirten Çetin, "Herhangi bir saldırı ihtimali vermediğim için durumu izah etmek istedim. Hasta yakınını sakinleştirmek isterken yumruk darbeleri aldım. Saldırgandan davacıyım" dedi.
 
"Yardımın karşılığı bu mu?"
 
Olay sonrası gazetecilere açıklama yapan Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) iş yeri temsilcisi Medine Çolak, doktora yapılan saldırı kınadığını bildirdi.
 
Çolak, "Doktorun hastaya gereksiz bir ücret ödememeleri için yardımcı olmak isterken darp edilmesi çok üzücü. Böylesi saldırılar cezasız kaldıkça, sağlık çalışanları can güvenliği tehdidi altında çalışmaya devam edecek. Gerekli önlemler vakit geçirmeden alınmalı" şeklinde konuştu.
 
Çolak, doktorların büyük bölümünün Antalya'daki sağlık kongresinde olduğunu, darp edilen Çetin'in nöbetten çıkınca istirahate ayrılmayıp poliklinikte bekleyen hastalara yardımcı olmak adına muayeneye girdiği bilgisini verdi. 
 
AA

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.