Kabızlığa bu yöntemle son
Kabızlığa bu yöntemle son
08 Mart 2016 Salı - 13:30
A1
A2
A3
A4
Genel Haberler
(
Gündem
,
Yaşam
)
9934 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
kabizliga-bu-yontemle-son

Bir çok insanın en sık karşılaştığı sorunlarından biri olan kabızlığa bu besinleri tüketerek son verebilirsiniz.

Bitki lerin sindirilmeyen ve enerji değerli bulunmayan kısmı olan posa, sindirim sisteminizin çalışmasına yardımcı oluyor. Özellikle öğün lere salata eklemek ve ara öğünlerde bol posalı meyveleri kabuklarıyla birlikte yemek posa alımını artmasını sağlıyor.

Bununla beraber meyve ve sebze seçimlerinde muz, şeftali, patates veya havuç gibi besinlerin yerine armut ve kayısı gibi bağırsak hareketlerini artırıcı meyveler tercih edilmelidir.
 

HAFTANIN 2-3 GÜNÜ KURU BAKLAGİL

 
Şişkinlik gibi problemlere neden olmadığı sürece haftanın 2-3 günü kuru baklagil tüketimi sindirim sistemini kolaylaştırır. 2 adet kuru kayısı ve 1 adet cevizi gece boyunca suda bekletin. 

Ertesi sabah bu besinleri içinde beklettiğiniz su ile birlikte kullanabilir; kuru incir, kuru kayısı kuru erik ile şekersiz kompostolar hazırlanıp akşam ara öğün olarak 1 kase tüketebilirsiniz.
Etiketler : sağlık, hekim, stres, tedavi, yöntem,
Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.