Hasta ve doktor bilgilerini satıyorlar haberlerine yetkili firmadan açıklama
Hasta ve doktor bilgilerini satıyorlar haberlerine yetkili firmadan açıklama
03 Mayıs 2014 Cumartesi - 08:20
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
hasta-ve-doktor-bilgilerini-satiyorlar-haberlerine-yetkili-firmadan-aciklama

Hasta ve doktor bilgilerini satıyorlar başlığıyla yayına aldığımız ve Vatan Gazetesi çıkışlı olan habere, konunun muhatabı firmadan açıklama geldi. Firma böyle bir şeyin mümkün olmadığını ve çalışmanın anonim olduğunu söyledi.

Hasta ve doktor bilgilerini satıyorlar başlığıyla yayına aldığımız ve Vatan Gazetesi çıkışlı olan habere, konunun muhatabı firmadan açıklama geldi. Firma böyle bir şeyin mümkün olmadığını ve çalışmanın anonim olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili elimize ulaşan açıklama metni şu şekildedir;

gazetesaglik.com adlı internet sitenizde 29 Nisan 2014 tarihlerinde yayınlanan “Hasta ve doktor bilgilerini satılıyorlar” başlıklı haber içeriği aşağıda belirtilen nedenlerle hiçbir şekilde gerçekleri yansıtmamaktadır. Şöyle ki;

·         Müvekkilim Cegedim İş Çözümleri Araştırma ve Danışmanlık Ticaret A.Ş., sağlık sektöründe faaliyet gösteren çok uluslu lider bir kuruluşun Türkiye’deki iştiraki olup, kurulduğu günden bu yana tüm etik değerlere ve yasal ilkelere titizlikle riayet etmiştir ve edecektir.
 
·         Bahse konu haberlerde söz edilen Eczane Paneli Projesi, Temmuz 2012 tarihinde orjinal/eşdeğer ilaç dönüşüm oranı ile elden satış oranlarını projekte etmek amacı ile pilot çalışma olarak yürürlüğe girmiş olup, Mart 2013 tarihinde tamamen durdurulmuştur.
 
·         Sınırlı datalarla kısa süreli olarak yapılan bu çalışmada kullanılan tüm veriler pazar araştırması etik kuralları çerçevesinde istatistiki analize tabi tutulmuştur. Çalışma tamamen anonimdir.
 
·         Hiçbir şekilde doktor ve hastalara ait kişisel verilerin toplanması ve paylaşılması planlanmamış ve fiilen de paylaşılmamıştır.
 
·         İlgili haberlerde belirtilen “HASTA VE DOKTOR BİLGİLERİNİN SATILDIĞINA” dair iddia ve ifade tamamen asılsızdır.
 
·         Müvekkilimiz Şirket bugüne değin yürüttüğü hiçbir projede yasaların ve etik kuralların dışına çıkmamış, bu hususta azami özen ve dikkati göstermiş olup bundan sonra da göstermeye devam edecektir.
 
·         Gerçeklerin kamuoyuna sunulması ve okuyucuların doğru bilgilerle donatılması için işbu düzeltme yazısının yazılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.