Hasta Güvenliği Hata Sınıflandırma Sistemi (HGHSS) hakkında duyuru
Hasta Güvenliği Hata Sınıflandırma Sistemi (HGHSS) hakkında duyuru
23 Haziran 2016 Perşembe - 08:30
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
hasta-guvenligi-hata-siniflandirma-sistemi-hghss-hakkinda-duyuru

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından Hasta Güvenliği Hata Sınıflandırma Sistemi (HGHSS) hakkında duyuru yayımlandı.

Bilindiği üzere hasta güvenligine yönelik hataların yer alacagı Hasta Güvenliği Hata Sınıflandırma Sistemi (HGHSS) için çalışmalar başlatılmıştır. Bu kapsamda, tüm sağlik profesyonellerinin konu ile ilgili geri bildirimi ve katkısı Ulusal Güvenlik Raporlama Sisteminin gelişimi açısından büyük önem arz etmektedir. GRS Bilgi Merkezinden veyahttp://grs.saglik.gov.tr/Fb_Newset_HG.aspx adresinden konuya ilişkin görüş ve önerilerinizi bize iletebilirsiniz. 

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.