Evde bakım hizmeti alana oy kullanmada kolaylık
Evde bakım hizmeti alana oy kullanmada kolaylık
19 Mart 2014 Çarşamba - 09:19
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
evde-bakim-hizmeti-alana-oy-kullanmada-kolaylik

Sağlık Bakanlığı, evde bakım hizmeti alan ve hareket etmekte zorlanan hastaların da 30 Mart'ta oy kullanabilmesi için önlem aldı.

Sağlık Bakanlığı, evde bakım hizmeti alan ve hareket etmekte zorlanan hastaların da 30 Mart'ta oy kullanabilmesi için önlem aldı. Konu ile ilgili bilgi veren Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uzun, evde sağlık hizmetleri koordinasyon merkezleri oy kullanma saatleri süresince açık tutulacak, talepte bulunanlar, hasta nakil araçlanyla oy kullanma yerlerine getirilip götürüleceğini söyleyerek, sağlık personelinin bu hastalara refakat edeceğini dile getirdi.

GENELGE YAYINLANDI

Bakanlık, 30 Mart yerel seçimlerinde evde bakım hizmeti alan hastaların oy kullanabilmelerine yönelik gerekli önlemlerin alınması için genelge yayınladığını belirten Uzun, genelgede, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimde vatandaşlarm en temel haklarından olan oy kullanma hak ve sorumluluklarım yerine getirilebilmelerinin önem arz ettiğini belirtti. Sağlık problemleri nedeniyle evde sağlık hizmetleri alan ve hareket etmekte zorlanan vatandaşlarm oy kullanmalarının da sağlıklı diğer vatandaşlarla eşdeğer olmaları açısından çok önemli olduğunu ifade etti.

ALINAN ÖNLEMLER

Uzun, Genelgeye göre, yatağa bağımlı olup evde sağlık hizmeti alan hastaların 30 Mart'ta oy kullanabilmeleri için şu önlemlerin alındığını belirtti; "Seçim günü evde sağlık hizmetleri koordinasyon merkezleri oy kullanma saatleri süresince açık tutulacak. Talepte bulunan hastalar, evde sağlık hizmeti sunan hasta nakü araçlarıyla oy verecekleri merkezlere götürülecek ve oy kullanmalarını müteakiben geri getirilecek. Bu süreçte bir sağlık personeli hastalara refakat edecek.
Konu ihtiyaç sahiplerine duyurulacak. Bu önlemlerle ilgili kamu hastaneleri birlikleri genel sekreterlikleri ve halk sağlığı müdürlükleriyle gerekli koordinasyon sağlanacak."

Kaynak: Haberler.com

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.