Diş Protezlerinin Faturalandırılması hakkında duyuru
Diş Protezlerinin Faturalandırılması hakkında duyuru
27 Haziran 2016 Pazartesi - 15:39
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
dis-protezlerinin-faturalandirilmasi-hakkinda-duyuru

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından Diş Protezlerinin Faturalandırılması hakkında duyuru yayımladı.

T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu
Mali Hizmetler Kurum Başkan Yardımcılığı

Sayı : 96773357/045.99
Konu : Diş Protezlerinin
Faturalandırılması

İlgi : Sosyal Güvenlik Kurumunun 10.06.2016 tarihli ve 8342108 sayılı yazısı.

 

 

Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan ilgi kayıtlı yazıda; Bakanlığımıza bağlı bazı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde yapılan diş protezlerin hastaya teslim edilmeden henüz kayıt aşamasında iken faturalandırıldığı ve bu yüzden hasta mağduriyetlerinin yaşandığı belirtilmektedir.

Hizmetlerin aksamaması ve mağduriyetlerin yaşanmamasını teminen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde uygulanan ağız ve diş sağlığı ile ilgili protezlere ilişkin faturalandırma işlemlerinin protezlerin hastalara teslim edilmesinden sonra yapılması, Genel Sekreterliğinizce gerekli tedbirlerin alınması ve bağlı sağlık tesislerinin konuyla ilgili olarak bilgilendirilmesi hususunda,

Gereğini rica ederim.

Dr. Abdulvahit SÖZÜER
Kurum Başkanı a.
Kurum Başkan Yardımcısı

Eki:
İlgi Yazı (2 Sayfa)

Dağıtım :
Gereği:

89 Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği

Habere İlişkili Dosyalar :

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.