Derece ve Kademelerine Göre Öğretmen Zamları
Derece ve Kademelerine Göre Öğretmen Zamları
27 Haziran 2014 Cuma - 16:21
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
derece-ve-kademelerine-gore-ogretmen-zamlari

Derece ve kademelerine göre öğretmenlerin Temmuz ayından itibaren geçerli olacak zamlı maaşları netleşti.

Öğretmen maaşlarına zam, eğitim öğretim tazminatı şeklinde gerçekleşecek. Öğretmenlere temmuz zammı ayrıca yok.

Devlet memurlarının aylıklarına bu yıl Temmuz zammı yapılmamakla birlikte, eğitim ve öğretim hizmetleri tazminatı oranları artırılmak suretiyle sadece "Öğretmen" maaşlarına 15 Temmuz 2014 tarihinden geçerli zam yapılmış olacak.

Kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklara ilişkin 2014 ve 2015 yıllarını kapsayan 2. dönem toplu sözleşmesiyle, Devlet memurlarının aylıklarında 2014 yılı için brüt 175 TL taban aylık artışı yapılması öngörülürken,  öğretmenler için ayrıca Ocak ve Temmuz aylarında uygulanmak üzere eğitim öğretim tazminatı artışı yapılması kararlaştırılmıştı.

2013 yılında öğretmenler hakkında “100”, “95” ve “85” şeklinde uygulanan Eğitim öğretim tazminatı oranlarına, Toplu Sözleşme hükümlerine istinaden 15 Ocak2014 tarihinden geçerli olarak “10,28“ rakamı ilave edilirken,  15 Temmuz 2014 tarihinden geçerli olarak da “10,28” rakamı ilave edilecek.

15 Temmuz 2014 tarihinden geçerli olarak yapılacak artıştan sonra Öğretmenlerin derece ve kademleri itibariyle alabilecekleri aylık net ücretler ile 15 Haziran itibariyle alacakları aylık ücret arasında (%15 Gelir Vergisi diliminde) ne kadar farklılık görüleceği konusunda yapılan hesaplamalarda şu sonuçlara ulaşılmıştır.

Öğretmenlerin 15 Haziran ve 15 Temmuz maaşları

Derece ve kademelerine göre öğretmenlerin Temmuz ayından itibaren geçerli olacak zamlı maaşları netleşti. Peki hangi öğretmenin zamlı maaşı ne kadar olacak? İşte detaylar...

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.