Böcek ilaçlamasına düzenleme
Böcek ilaçlamasına düzenleme
22 Nisan 2014 Salı - 13:56
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
bocek-ilaclamasina-duzenleme

Haşere kontrolünde kullanılan "biyosidal ürün" adı verilen kimyasallar, hava aracı kullanılarak veya sıcak sisleme yöntemiyle uygulanamayacak.

Biyosidal ürünlerin kullanımıyla ilgili yönetmelikte yapılan değişiklik bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmelik değişikliğiyle zararlı organizmalarla mücadele amacıyla üretilen, sivrisinek, böcek, fare gibi zararlıları yok etmede veya ev ya da hastane dezenfeksiyonunda kullanılan ürünlerle antibakteriyal içeren sabunları içeren "biyosidal" ürünlerle ilgili düzenlemeye gidildi.

Buna göre haşere kontrolünde kullanılan biyosidal ürünler hava aracı kullanılarak veya sıcak sisleme (su, yağ ve mazotta eriyen maddenin kullanıldığı, ince bir sis tabakasının dışarıya püskürtülmesi) yöntemiyle uygulanamayacak ancak gerekli tedbirler alınarak bölgesel kanalizasyon sistemlerinde sıcak sisleme yöntemi sınırlı kullanılabilecek. Olağanüstü durumlarda Türkiye Halk Sağlığı Kurumundan izin alınarak havadan uygulama yapılabilecek.

Kaynak için tıklayın.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.