Başbakan açıkladı gençlerin o borçları siliniyor!
Başbakan açıkladı gençlerin o borçları siliniyor!
10 Aralık 2015 Perşembe - 13:20
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
basbakan-acikladi-genclerin-o-borclari-siliniyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu 64. Hükümet 2016 Eylem Planı'nın detaylarını açıkladı. Gençlerin bakın hangi borcu siliniyor. İşte ayrıntılar...

Başbakan Ahmet Davutoğlu 64. Hükümet 2016 Eylem Planı'nın detaylarını açıkladı.

Genel Sağlık Sigortası olan gençlerin borçları silinecek. Başbakan Ahmet Davutoğlu, gençlere Genel Sağlık Sigortası prim desteği verileceğini de duyurdu.

Plan içerisinde Genel Sağlık Sigortası Prim Borcu olan gençlere ilişkin de düzenleme yer aldı. Davutoğlu, düzenlemeye ilişkin şunları söyledi:

"Gençlerin Genel Sağlık Sigortası prim borçlarını sıfırlıyoruz. Meslek lisesi ve üniversite öğrencilerinin staj yapmalarını özendirici tedbirler alıyoruz. Lise veya üniversite mezunu gençlerimizin Genel Sağlık Sigortası giderlerine destek oluyoruz. Buna göre primler iki yıl süreyle gelir testi yapmaksızın ve prim alınmaksızın devlet tarafından karşılanacak."

Etiketler : başbakan, gençler, prim, borç,
Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.