Bakanlık 3 yılın altında personel çalıştırmayacak
Bakanlık 3 yılın altında personel çalıştırmayacak
24 Eylül 2014 Çarşamba - 12:30
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
bakanlik-3-yilin-altinda-personel-calistirmayacak

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Birliği ve Bağlı Sağlık Tesislerinde Süreklilik arz eden personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımlarında yüklenme süresinin üç yıl olmasına ilişkin Genel Yazı gönderdi.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu 88 Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine gönderdiği yazıda Kamu İhale Kanununun 62 nci maddesinin birinci fıkrasının (e) bendi kapsamında olan işlerden sürekli nitelikte olanlara ilişkin hizmet alımlarında, yüklenme süresi üç yıl olarak düzenlenmesini istedi.

5018 sayılı Kanuna eklenen anılan fıkra uyarınca süreklilik arz eden personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımlarının yüklenme (sözleşme) süresi başka bir ifadeyle hizmet alımının süresi bundan sonra 3 yıl olarak belirlenerek ihaleye çıkılacaktır. Bu hüküm 11.09.2014 tarihinden sonra ilana çıkılacak olan ihaleler için geçerlidir.

Personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımlarına 3 yılı aşan ihaleler yapılmayacaktır.

Daha önce 3 yıl veya altında sözleşme süresi belirlenmesi idarelerin takdirine bırakılan süreklilik arz eden personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımlarında yüklenme süresi, eklenen fıkra ile birlikte 3 yıl olarak belirlenmiştir. Anılan hizmet alımlarının 3 yılın altında yapılması hususu ise üst yöneticinin onayına tabi tutulmuştur.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.