Bakan Yıldız'dan akaryakıtta indirim müjdesi!
Bakan Yıldız'dan akaryakıtta indirim müjdesi!
20 Ekim 2014 Pazartesi - 15:10
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
bakan-yildiz-dan-akaryakitta-indirim-mujdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, petrol fiyatlarında yaşanan düşüşün Türkiye'ye olumlu yansıyacağını açıkladı.

Geçtiğimiz hafta hafta 83 dolarla dört yılın en düşük seviyesine gerileyen petrol fiyatları, bugün 86 doların üzerinde tutunma eğiliminde.

Uluslararası petrol piyasasındaki inişli çıkışlı seyri değerlendiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, akaryakıtta indirim sinyali verdi.

NTV'de katıldığı canlı yayında ekonomi gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yılmız, "Petrol fiyatlarındaki düşüş vatandaşa nasıl yansır? Akaryakıt fiyatlarında indirim oldu. Bu sürer mi?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Fiyatlarda 3 defa üst üste indirim oldu. Yalnız ham petrol varil fiyatlarında yüzde 25'lik düşüşün aynı zamanda petrol fiyatlarında dünyada düşmediğini görüyoruz. Fiyatlardaki düşüş Türkiye'ye olumlu yansır. Düşüş 1 yıl sürerse bütçenin yükü yüzde 10 hafifler."

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.