Bağ-Kur 100 lira destek talebi
Bağ-Kur 100 lira destek talebi
22 Mart 2016 Salı - 14:00
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
bag-kur-100-lira-destek-talebi

BağKurluları sevindirecek talep... Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Bağ-Kur primlerine de 100 lira destek istedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Esnafımızın sırtındaki yükün azaltılması için Bağ-Kur primlerine de 100 lira destek verilmesini istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Palandöken, yazılı açıklamasında, asgari ücretin 1300 liraya yükseltilmesi sonrası esnaf ve sanatkarın sigorta primlerinde yüzde 35 artış olduğunu belirtti.

 

Devletin sigorta primlerine verdiği desteği zor durumdaki esnaf için de talep eden Palandöken, prim artışının esnafın sırtındaki yükü artırdığını ifade etti. Palandöken, şunları kaydetti:

"Esnafın yanında çalışan için 100 lira prim desteği getiriliyor ama esnafın kendisine yok. Asgari ücretin 1300 liraya çıkmasıyla 2016 yılında en düşük Bağ-Kur primi 568,22 lira, en yüksek ise 3 bin 693 lira oldu. Bağ-Kur primlerini ödemekte zorlanan esnaf ve sanatkarlarımıza gelen net yük 128 lira olmuştur. Esnafın bunu ödemesine imkan yok. 'Norm birliği için sigorta kurumlarını birleştirdik' denmesine rağmen, uygulamalar aynı değil. Esnafımızın sırtındaki yükün azaltılması için Bağ-Kur primlerine de 100 lira destek verilmesini istiyoruz.""

Etiketler : bağkur, prim, destek, para, zam, maaş, , işçi, memur,
Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.