Atanamayan Öğretmenler Tarihe Karışacak!
Atanamayan Öğretmenler Tarihe Karışacak!
26 Haziran 2014 Perşembe - 09:45
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
atanamayan-ogretmenler-tarihe-karisacak

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, etüt öğretmenliği uygulaması ile atanamayan öğretmenin kalmayacağını belirtti.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, etüt öğretmenliği uygulaması ile atanamayan öğretmenin kalmayacağını belirtti.

Atanamayan öğretmenler günümüzde kanayan yara haline gelmiştir ve her gün atanamayan öğretmenlerimizin sayısı biraz daha artmaktadır.

Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, KPSS puanı olduğu halde atanamayan bir çok öğretmenin olduğunu ve sayılarının 350 bin civarına çıktığını vurguladı.

Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, bu öğretmenlere yeni iş sahaları açılması gerektiğini ifade etti.

İsmail Koncuk'un yaptığı konuşmada, dershaneler kapatıldı ama etüt öğretmenliği uygulamasına geçilmesi gerektiğini öne sürdü.

Eğer etüt öğretmenliği uygulaması da uygulamaya konulursa atanamayan öğretmenlerin kalmayacağını bu nedenle de atanamayan öğretmenlerin olmayacağını müjdeledi.

PEKİ "ETÜT ÖĞRETMENİ" NASIL OLACAK?

İsmail Koncuk'un ifadelerine göre; öğretmenler etüt öğretmeni olarak atanmalı. Bu öğretmenler öğrencilerin derslerini takip edip gerekirse evlerinde de onları kontrol etmeli ve sıraları geldikçe normal öğretmenliğe geçirilmelidir.

Kamu Sen Genel Başkanı İSmail Koncuk'a göre bu uygulamayı yapmak hiç de zor değil yeter ki yetkililer, atanmayı bekleyen öğretmenleri atamaya karar versin.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.