AİLE HEKİMLERİNİN KETEM YÖNLENDİRMESİNDE İZLEYECEĞİ YOL
AİLE HEKİMLERİNİN KETEM YÖNLENDİRMESİNDE İZLEYECEĞİ YOL
05 Ekim 2015 Pazartesi - 16:10
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir

SMEAR UYGULAMASI

~~AİLE HEKİMLERİNİN KETEM YÖNLENDİRMESİNDE İZLEYECEĞİ YOL

2-SMEAR UYGULAMASI
 ASM’ye başvuran 30 yaş üstü ve smear alınmasına uygun bayanlar merkez ilçede Ana Çocuk Sağlığı Merkezine (ŞAR Hastanesi karşısı, eski SSK acil) ilçelerde ise (Derepazarı hariç) bizzat TSM’ye yönlendirilip smear alınması sağlanacaktır. Bu Merkezlerimiz de Ria odalarında haftanın beş  günü smear alınmaktadır.(Derepazarı ASM Merkez AÇS ye yönlendirecektir.) Yönlendirme işlemi sırasında bayanlara konun önemi smear uygulamasının kolaylığı ve benzeri durumlar anlatılıp yine ekte sunulan bilgi notu  elden verilecektir. Ayrıca kişinin iletişim bilgileri mutlaka alınacaktır. Takriben bir hafta sonra ASM elemanı veya bizzat Aile hekimi ilgili birimi ( Merkezde AÇS, ilçeler                                   de TSM Ketem elemanı) arayarak smear işleminin gerçekleşip gerçekleşmediğini sorgulayacaktır. Eğer gerçekleşmedi ise yönlendirilen vatandaşa bir kez daha dönülüp  son kez smear yaptırması istenecektir.
    Sonuçta smear yaptıran yönlendirilmiş vatandaşın bilgileri bağlı bulunan TSM  de ki Ketem elemanına Aile hekimi adına kayıt edilmesi için bildirilecektir. Smear sanuçları bizzat aile hekimlerine bildirilecektir.

 

Etiketler : smear,

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.