Milyonlarca kişiye müjde 'torba'da
Milyonlarca kişiye müjde 'torba'da
25 Nisan 2014 Cuma - 08:32
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
milyonlarca-kisiye-mujde-torba-da

Pakette 3 çocuk teşviki kadın istihdamının desteklenmesi, BağKur ve SGK borçlarına yönelik düzenlemeler ve taşeron işçiye sağlanacak yeni teminatlar bulunacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sosyal güvenlikle ilgili torba yasanın Başbakan'la yapılacak değerlendirme sonrası son düzenlemeler yapılıp Meclis'e gönderileceğini ve tatil başlamadan yasalaştırılacağını söyledi.

Pakette 3 çocuk teşviki, kadın istihdamının desteklenmesi, Bağ-Kur ve SGK borçlarına ilişkin yeni düzenlemeler ile taşeron işçilere sağlanacak yeni teminatların yer alacağı belirtildi.

Çelik, 1 milyon 300 bin Bağ-Kur'lunun hem hizmetini hem borcunu silmeyi düşündüklerini, taşeron işçi tanımının yeniden yapılıp 10-15 yıl hizmeti olanlara yeni haklar verilebileceğini söyledi. Diğer taraftan Bakan Çelik, sendika yöneticilerini kabul etti.

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, “Tabanımız müsaade edilmeyen yerde 1 Mayıs'ı kutlamak istemiyor” derken, KESK Başkanı Lami Özgen, 1 Mayıs'ta Taksim'de olacaklarını söyledi.

Kaynak IHA

 

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.