Acil Çalışanları Huzursuz
Acil Çalışanları Huzursuz
16 Ocak 2015 Cuma - 07:11
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
acil-alisanlari-huzursuz

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği (ATT DER) İl Başkanı Muhammed Bağdiken, acil servislerin olumsuzluklar yaşadığını belirtti.

Bağdiken, yaptığı açıklamada "Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ve 12/48 saat çalışma şekline geçilmesini ve hizmet alım yöntemiyle şoför alınmasını öngören genelgeyle maalesef yeni bir döneme girmiş bulunmaktayız. Bu ve benzeri konular ne vakit gündeme gelse ATT DER meslektaşlarımızın görüş ve önerilerini her platformda dile getirmiş; gündelik popülist yaklaşımlarla değil, büyük bir mesuliyet şuuruyla hareket ederek problemin değil, çözümün parçası olmaya çaba etmiştir. Geçtiğimiz aylarda da bu konulardaki görüşlerimizi gerek Sağlık Bakanlığı gerekse bütün kamuoyu ile paylaşarak bir sivil cemiyet kuruluşunun esas görevi olan yetkilileri ve kamuoyunu aydınlatma görevimizi yerine getirdik. Yayımlanan laf konusu genelge bugün fiziksel, psikolojik vb. nedenlerle ambulans sürücülüğüne sıcak bakmayan meslektaşlarımızın büyük çoğunluğu da iç olmak üzere tüm 112 çalışanları arasında bir endişeye ve karamsarlığa neden olmuştur" dedi.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.