7 kurumun daha kadroları değişti!
7 kurumun daha kadroları değişti!
23 Aralık 2015 Çarşamba - 14:00
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
7-kurumun-daha-kadrolari-degisti

Resmi Gazetede yayımlanan kararnameyle Bakanlar Kurulu kararıyla 7 kurumun kadrolarında değişiklik yapıldı. Ayrıntılar haberimizde...

22 Aralık 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kararnameyle, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Gençlik ve Spor bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, Hazine Müsteşarlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü dolu boş kadrolarında değişiklik yapıldı.

Boş kadro değişikliği özellikle ihdas anlamına geldiği için önemlidir ve kurumun orta vadeli ihtiyaçları gözetilerek yürürlüğe konulmaktadır.

Memurlar.net'in haberimne göre yayımlanan kararnameye göre Kredi Yurtlar Kurumuna 100 adet Yurt Müdürü kadrosu verilmiştir. Ayrıca 1 ve 2. derecelerdeki 165 yurt yönetim müdür yardımcısı kadrpsu iptal edilmiş bunun yerine 3 ve 5. derecelerde 215 adet yurt yönetim müdür yardımcısı kadrosu alınmıştır. 

Bu kadro değişikliği kurumun orta vadede bu kadrolar için ya görevde yükselme sınavı açacağı ya da bu kadrolara vekaleten atama yapacağı anlamına gelmektedir. Yine KYK, ilk defa atama uygun olacak şekilde 126 adet Yurt Yönetim Memuru kadrosu almıştır.

Bir diğer dikkat çekici değişiklik Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığındadır. Bakanlık 100 adet Şef kadrosu almıştır. Bu kadro değişikliği kurumun orta vadede bu kadrolar için ya görevde yükselme sınavı açacağı ya da bu kadrolara vekaleten atama yapacağı anlamına gelmektedir. Ayrıca 8 ve 10. derecelerden yani KPSS ile alıma uygun olacak şekilde 80 adet Yurt Yönetim memuru kadrosu alınmıştır.

Etiketler : memur, sınav, kadro,
Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.