657 değişiyor mu darbe girişimi sonrası flaş karar
657 değişiyor mu darbe girişimi sonrası flaş karar
19 Temmuz 2016 Salı - 14:23
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
657-degisiyor-mu-darbe-girisimi-sonrasi-flas-karar

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan temel iş güvencesinin, darbe girişimi sonrası devlet personel rejiminde değişikliğe gidilmesinin gündeme gelmesiyle değişime uğrayacağı kulislerde konuşulan son kritik iddialardan...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÇARŞAMBA GÜNÜ 657'Yİ AÇIKLAYACAK!

Sözcü'de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ardından Başbakan Binali Yıldırım’ın “önemli kararlar alacağız” çıkışlarının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Buna göre hükümet, Cuma günü gerçekleştirilen başarısız darbe girişiminin ardından TBMM’ye çeşitli yasaların değiştirilmesi için yeni bir torba yasa getirmek için hazırlıklara başladı.

Kulislere sızan bilgilere göre, “Darbeyle mücadele” torba yasasında yer alacak bazı yasa değişiklikleri olacak. Onlardan biri de 657 Devlet Memurları Kanunu.Başarısız darbe girişiminin ardından sadece orduda değil, kamu kurumlarının hemen hepsinde de görevden almalar yaşandı. Görevden alınanların memuriyetlerine son verilmesi, mahkeme kararlarıyla görevlerine iadelerinin engellenmesi için 657 sayılı devlet memurları kanununda değişiklik yapılması planlanıyor.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.