4/C'li personele ek ödeme kararı!
4/C'li personele ek ödeme kararı!
22 Mayıs 2015 Cuma - 09:24
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
4-c-li-personele-ek-odeme-karari

Adana Bölge İdare Mahkemesi, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğündeki 4/C'li personele ek ödeme verilmemesini öngören idare mahkemesi kararını, itiraz esnasında bozdu.

Adana Valiliği İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nde 657 sayılı Kanunun 4/C maddesi kapsamında çalışan bir personel, 375 sayılı KHK'nin Ek 9. maddesi kapsamında tarafına ek ödeme ödenmesi istemiyle idareye başvuru yapmıştır.

İdare başvuruyu reddedince de dava açmıştır. Adana İdare Mahkemesi, Adana Valiliğini haklı bulmuştur. 4/C'li personel itirazda bulunmuş, itiraz sırasında dosyayı inceleyen Adana Bölge İdare Mahkemesi, İdare Mahkemesi kararını bozmuştur.

İŞTE MAHKEME KARARI

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.