2012 KPSS Puanıyla Tercih Yapacaklar Olan Adaylar Dikkat!
2012 KPSS Puanıyla Tercih Yapacaklar Olan Adaylar Dikkat!
21 Mayıs 2014 Çarşamba - 15:35
A1
A2
A3
A4
Basın HaberleriPaylaşım
17879 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
2012-kpss-puaniyla-tercih-yapacaklar-olan-adaylar-dikkat

2012 KPSS puanıyla yapılacak olan dördüncü ve son alım Haziran sonunda yapılacak. Yüz binlerce aday memur olabilmek için tercih yapacak.

KPSS puanları 2 yıl geçerlidir ve bu süre içinde dört tane merkezi yerleştirme (kasım ve haziran aylarında) yapılır. Bu alımlarda sadece çift yıllarda hesaplanan B grubu puanlarlar tercih yapılabilir. Lisans (4 yıllık) mezunları p3, önlisans(2 yıllık) mezunları P93 ve lise mezunları ise p94 puanı ile tercih yapmaktadır. Bu haziranda 2012 puanıyla yapılacak son merkezi yerleştirme tercihleri olacak.

BU SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

Memurlar.net'ten Kutay Seymen Arıkan'ın haberine göre, Kurumlar almak istedikleri personel sayı, unvan, derece, sınıf bilgilerini Devlet Personel Başkanlığına bildirir. DPB bu bilgileri inceleyerek eksik veya hataları düzeltir veya düzelttirir. Bunları birleştirerek ÖSYM başkanlığına gönderir ve ÖSYM internet üzerinden tercih alarak yerleştirme yapar. Sonra kurumlar ÖSYM üzerinden kendi birimlerine yerleşen adayların bilgilerini alarak atama için başvurmalarını ister.

HANGİ AŞAMADAYIZ?

2014 Haziran alımı için kurumlardan kontenjan talebi toplanması 10 Mart'ta başlamıştı ve geçtiğimiz hafta 16 mayısta ise bu süreç sona erdi. Ancak DPB, işlemlerini yetiştiremeyen kurumlar için bu hafta sonuna kadar gelen talepleri de değerlendirmeye alacak.

Kadrolar beklenen kadar yüksek değil. Bu konuyu daha önce de haberleştirmiştik. 2014 yılı için bütçe kanunuyla düşük sayıda kadro verildiği için haliyle kurumlar kendilerine verilen kadar alım yapacak. Görüştüğümüz bazı bakanlıklar zaten kadro sayısının az olduğunu haziran ve kasım alımlarında maalesef alım yapamayacaklarını belirttiler. 

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.