1300 liralık asgari ücrete gelinen son nokta!
1300 liralık asgari ücrete gelinen son nokta!
06 Kasım 2015 Cuma - 08:07
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
1300-liralik-asgari-ucrete-gelinen-son-nokta

5 milyona yakın asgari ücretliye 300 lira zam için kollar sıvandı. Başbakan Yardımcıları Cevdet Yılmaz ve Numan Kurtulmuş, Ocak'ta net bin 300 lira asgari ücret için neler söylediler. Asgari ücret net 1300 lira olacak mı? Cevap haberin detayında...

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmazasgari ücret, emekli zamları ve taşeron işçilerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. A Haber'de gündemdeki konulara ilişkin soruları yanıtlayan Yılmaz3 ay, 6 ay, 1 yıl gibi periyotlarda değişik vaatleri kapsayan bir eylem planı oluşturulacağını ifade etti. 
TAŞERONA KADRO
Yılmaz şunları söyledi: "Asgari Ücret Komisyonu toplanacak. Seçim beyannamemizde ortaya koyduğumuz vaatleri oraya taşıyıp, gerekli çalışmaları yürüteceğiz. Emeklilere, gençlere, çiftçilere, esnafa dönük somut vaatlerimizi en kısa sürede gerçekleştirme yönünde hazırlık yapacağız. Bin 300 lira rakamını tespit ederken bir denge gözettik. İş dünyasının kaldırabileceği yükle, çalışanların beklentilerini dengeleme gayreti içerisinde olduk." Taşeron işçilerin kadroya alınmasına yönelik de değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, "Kadroya alınacak işçi sayısı henüz belirlenmedi"
'SÖZLERİMİZİN HEPSİ GERÇEKLEŞECEK'
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Seçim beyannamesinde söylediğimiz sözlerinhepsi gerçekleşecektir. Bunların bir zamanlaması var. 'Asgari ücret bin 300 lira olacak' denildi, tabii ki asgari ücret bin 300 lira olacaktır. Bundan kimsenin şüphe etmemesi lazım" dedi. Kurtulmuş, bir eylem planı çerçevesinde her vaadin gerçekleşeceğini söyledi.
TÜRK-İŞ DESTEK VERDİ
AK Parti'nin asgari ücretin 2016 başında bin 300 lira olması vaadine, işçilerden destek geldi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda işçileri temsil eden Türk-İş'in Başkanı Ergün Atalay, "Asgari ücreti sene başı için bin 300 TL yapılması yönündeki teklifi getirsinler biz destekleriz. Tehlikeli iş kollarında asgari ücretin daha yüksek belirlenmesi konusunda da bir karar çıkmasını istiyoruz" dedi.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.