"Aile hekimleriyle ilgili yönetmelik değişikliği acilen yapılmalıdır!"
"Aile hekimleriyle ilgili yönetmelik değişikliği acilen yapılmalıdır!"
06 Mart 2014 Perşembe - 09:25
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
-34-aile-hekimleriyle-ilgili-yonetmelik-degisikligi-acilen-yapilmalidir-34

Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na, yönetmelik değişikliği ve görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapılmasına dair bir yazı gönderdi.

İlgili yazıda 31/08/2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe göre kurumların kendi yönetmeliklerini en geç 6 ay içerisinde bu yönetmeliğe uygun hale getirmesi gerektiği belirtilerek bu sürenin Şubat ayı sonunda dolacağına dikkat çekildi.

 

31/08/2013 tarihinde ile Kamu Kurum veKuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelikte yapılan değişiklik ile görevde yükselme eğitimi ve ilan edilen kadronun 3 katı kadar adayın eğitime tabi tutularak sınava alınması şartı kaldırılmış ve müracaat eden herkese sınava girme imkanı getirilmişti. Ayrıca yazılı sınavda uygulanan 70 puan barajı da kaldırılmıştı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş söz konusu yönetmelik değişikliğinin yapılmaması halinde mevzuata aykırı işlem yapılacağını belirterek çalışanların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için en kısa zamanda değişikliğin yapılması gerektiğini söyledi. Memiş, yönetmelik değişikliğinin yapılmasının ardından görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav takviminin belirlenerek 2014 yılı içerisinde bu sınavın yapılması gerektiğini ifade etti.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.